Cvičení pro dospělé

Starší ženy

Cvičení je určeno starším cvičenkám, které chtějí mít i ve vyšším věku dobrou kondici, dbají na prevenci a regeneraci organismu a nebojí se navázat dobré společenské kontakty. Výběrem vhodného cvičení je dosaženo regenerace tělesné schránky cvičenky a dobré duševní pohody. Obsah a náplň cvičení je zaměřena pro tuto věkovou kategorii. Jedná se o protahovací a kondiční cvičení při hudbě. Cvičíme podle hesla "každý dle svých možností". Při cvičení se využívá i veškeré moderní náčiní - gymbaly, overbaly, gumy, kmitací tyče, stepy, lehké čínky aj. Využívají se praktická cvičení podle čínské medicíny a dále zdravotně kompenzační cvičení. Zdravotní aspekt se prolíná celým cvičením a cílem je dobrá kondice i ve věku, o kterém se nemluví.

VladislavaAvramovová

LibušeLišková

středa

Věrná garda

Cvičení je určeno pro ženy a muže, kteří chtějí být stále fit a dobrá parta je pro ně prioritou. Pro cvičení jsou používány moderní metody i cvičební pomůcky.

JanRybička

JindřiškaNečesaná

Zdravotně kondiční cvičení

Cvičení je určeno pro cvičence od 18 let s malým zdravotním omezením, kteří si chtějí udržet dobrou tělesnou kondici a odstranit svalovou dysbalanci. Je zaměřeno na aktivní a komplexní posilování s vlastní vahou těla a důležité protažení všech svalových skupin. Cvičení zahrnuje prvky pilates, kalanetiky, jogy a fyzioterapeutického cvičení. Pro cvičení je užito veškeré moderní náčiní – gymbaly, overbaly, gumy, tyče, činky.

MarkétaWalterová

LibušeLišková

Starší muži

Cvičení je určeno pro všechny muže, které neoslovilo jiné cvičení nabízené odborem všestrannosti. Mužům, kteří chtějí být stále fit a dobrá parta je pro ně prioritou, nabízíme jednoduché protahovací a mírně posilovací cvičení, které zvládne každý muž, který se po dlouhé době strávené sportem pouze u televize rozhodl začít věnovat své tělesné schránce. Přesto že cvičení je určeno pro muže, informace pro ženy: Chcete mít čtvrtek navečer pro sebe? Pošlete svého partnera cvičit.

JanRybička

Sokolovna - Rytmický sál

Bodyforming

Cvičení je určeno pro zdravé ženy každého věku a zahrnuje prvky bodyformingu, pilates, kruhového tréninku, tabaty, aerobiku, stepaerobiku a funkčního tréninku. V hodinách vedených zkušenými cvičitelkami se používá náčiní jako gymbaly, overbaly, kmitací tyče, dynabandy, balanční pomůcky /bosu/, činky, aj. Jde o kondiční cvičení, které pomáhá rovnoměrně formovat a zpevňovat postavu, dochází při něm k posílení ochablých a protažení zkrácených svalů a tím pomáhá vymodelovat pěkné křivky a zajistit správné držení těla. Závěrečný strečink nebo relaxace odvede ženy od každodenních starostí. Cvičební hodiny jsou velice různorodé, takže velmi vhodné pro cvičenky, které vyžadují pestrost. Pro maminky ze cvičení Rodičů a dětí je cvičení zdarma.

PetraSchejbalová

Janků Monika

Sokolovna - Velký sál

Zdravotní cvičení - prevence bolesti zad

Máte pocit, že svoji páteř nezdravě zatěžujete? Toto preventivní cvičení je zaměřeno na odstraňování svalové nerovnováhy, na správné vzpřímené držení těla, na odstraňování bolesti zad. Při cvičení zapomenete na každodenní starosti, stres a vyčerpání a pomocí protahovacích a posilovacích cviků a cvičení na gymbalech dosáhnete zlepšení stavu vašeho těla.

Zdravotní cvičení s elastickým lanem – SM systém

Cvičení k prevenci a regeneraci páteře metodou SM – systém (Stabilizace a Mobilizace páteře), kdy se pomocí elastického lana zapojují do cvičení svalové řetězce ve tvaru spirál. Tento pohybový program vyrovnává páteř, protahuje ji a zároveň jí dává optimální pohyblivost a dále umožňuje regeneraci dalších kloubů po každodenní práci.

LenkaPařízková

Záda
Záda
Lana

Gymnasté

Smíšená skupina dorostu a dospělých se věnuje převážně sportovní gymnastice na nářadí. Včetně dívek a žen naši sportovní aktivitu směřujeme také na šplh, párovou akrobacii, vzdušnou akrobacii na šálách a jízdě na jednokolce. Neseďte doma a přijďte mezi nás i bez zkušeností. Každý jsme nějak začínal.

LubošŠikula

úterý