MČR DRUŽSTEV II. LIGA OSTRAVA 4.12.2021

V sobotu 4.12.2021 proběhlo v Ostravě MČR družstev II. ligy. Závod probíhal za přísných protiepidemických opatření – bez diváků, každý účastník se musel prokázat testem nebo očkováním.

Závod byl rozdělen do 3 sledů, v každém sledu startovalo 8 družstev. Po skončení sledu, mohli v hale zůstat pouze družstva na 1,2 a 3 místě. Ostatní družstva museli vyklidit šatny a odjet domů.

Naše děvčata na závod postoupila na základě divoké karty – 15 oddílů má jistá postupová místa na základě výsledku z minulého roku a ČGF rozdělí 9 divokých karet podle výsledků z krajských přeborů.

Na krajských přeborech si místo vybojovala čtveřice Ema Šmídová, Lucka Špidlenová, Anežka Petrusová a Emily Dušánková ze Spartaku Vrchlabí.

Během přípravy na MČR se zranila Anežka Petrusová a protože se z důvodu opatření covid 19 rozpadlo družstvo Loko Pardubice, na MČR s námi startovala i Adéla Bakešová z Loko Pardubice.

Závod děvčata začala na prostných, kde předvedla velmi dobré výkony a i přes pád Adélky po vrutu, jsme měli velmi pěkné 3 známky pro družstvo. Na přeskoku se skok nepovedl Emily, ale opět zbývající 3 závodnice předvedli velmi dobré a vyrovnané skoky. Na bradlech děvčata předvedla své sestavy, nejlépe se povedla Emě Šmídové a Lucce Špidlenové.  Posledním nářadím byla kladina. Během závodu jsme zaregistrovali, že se na kladině hodně padá a to se bohužel nevyhnulo ani nám. Bez pádu zacvičili svoji sestavu pouze Ema Šmídová a Adélka Bakešová.  I přes tyto nezdary jsme po vyhlášení výsledků 1. sledu byli na prvním místě. Přesunuli jsme se na tribunu a 2. sled sledovali z tribuny. Po skončení 2. sledu jsme byli na 3. místě a znamenalo to další čekání, jak to dopadne po 3. sledu.  Při vyhlašování výsledků celého závodu se naše družstvo ve složení Ema Šmídová, Lucka Špidlenová, Emily Dušánková (Spartak Vrchlabí) a Adéla Bakešová (Loko Pardubice) umístilo na krásném 7. místě z 24 družstev.

Družstvo ve složení:                                                                                                                        Lucka Špidlenová, Adéla Bakešová, Ema Šmídová, Emily Dušánková